A legtöbb idegen nyelvet tanuló számára a szóbeli kommunikáció jelenti a legnagyobb kihívást.Tapasztalt nyelvtanárokból álló csapat kidolgozott egy olyan párbeszéd-gyakorlatokra épülő tanítási-tanulási módszert, mely kifejezetten a társalgási rutinszerzésre fókuszál üzleti és hétköznapi témákban.
Egy tapasztalt mérnök informatikus segítségével megszületett az AI-alapú megoldásokra épülő Talk@Ease app első prototípusa, melynek célja, hogy a felhasználók interaktív beszélgetési szituációkon keresztül fejleszthessék idegen nyelvi szóbeli kommunikációs készségüket.
A beszélgetések mellett szövegértést és kiejtést fejlesztő feladatok is segítenek a gyakorlásban. Sőt minden egyes leckéhez külön egynyelvű szószedetet és nyelvtani segédletet is nyújtanak az adott lecke anyagának feldolgozásához.
Az alkalmazás azok számára tud igazán hatékony segítséget nyújtani, akik tudnak már valamilyen szinten angolul, rendelkeznek minimum B1 szintű passzív nyelvtudással.
A készítők szerint, aki heti háromszor-négyszer előveszi az appot az 2-3 hónapot követően már érezheti a gyakorlás pozitív hatásait.
Az angol mellett most a német nyelvű verzió fejlesztésén dolgozik a csapat, mely szintén jelentős felhasználóbázist szerezhet.
Az app angol verziója már több hazai és nemzetközi elismerést kapott, melyek közül itthonról a Vodafone Digitális Díjra, nemzetközi szinten pedig a British Council ELTons Díj jelölésre a legbüszkébbek.
Források:
https://www.penzcentrum.hu/tech/20230622/az-angol-mar-a-multe-itt-a-megoldas-ezzel-a-nyelvvel-nagyot-szakithatsz-a-magyar-munkaeropiacon-1138324
https://talkatease.com/index_hu#why-us
Kép forrása:
https://talkatease.com/